Ionut Tabultoc

8 iunie 2008

CUPA ROMANIEI / AS ROMA s-a calificat in sferturi dupa ce a invins formatia din George Enescu

Dupa un meci foarte tensionat,romanii resufla usurati si merg mai departe in Cupa Romaniei.Meciul care pare usor la inceput s-a dovedit a fi unul destul de greu pentru trupa lui Alin Cazaciuc.Romanii au deschis scorul prin Alexandru Marin in min 4 , urmand ca in min 21 Alexandru Danila sa majoreze scorul la 0-2 si meciul parea destul de simplu, insa 16 min mai tarziu Cristi Gardoana de la gazde inscrie si scorul devide 1-2.Dupa pauza jucatorii din George Enescu egaleaza prin atacantul Bogdan Dumitras in min 54, apoi 5 min mai tarziu Sergiu Danila inscrie pentru "romani" si face scorul 2-3.In min 71 fundasul gazdelor Florin Pohaciu inscrie in proprie poarta iar 9 min mai tarziu Cristi Gardoana inscrie din nou pentru gazde.In minutul 90 centralul Gabi Tanasa arata 3 minute de prelungiri,iar primul min (90+1) Sergiu Danila marcheaza din nou pentru 3-5.In cel de-al doilea minut de prelungiri gazdele inscriu din nou prin acelasi Cristi Gardoana.Meciul se incheie 4-6 dupa ce in cel de-al treilea minut de prelugiri Alexandru Danila inscrie al doilea sau gol.